Малі підприємства, як окремі особистості, вони мають свій аромат, свою чуттєвість з якими великі компанії навіть не можуть зрівнятися. Та коли справа доходить до того, що саме ви плануєте розмістити на своєму веб-сайті експерти закликають: Не бійтеся рекламувати свій бізнес!

Розробка бізнес сайтів.

“Незалежно від вашої галузі, розкажіть свою історію на сайті, оскільки Ваші клієнти хочуть знати, хто ви є, і якщо ви керуєте командою, то обов’язково вкажіть хто вони і що вони роблять”.


Власники малого бізнесу можуть бути більш розважливими зі своїми сайтами, набагато більше аніж їх конкуренти з великих корпорацій. Саме Власники малого бізнесу повинні включати в свої сайти те, що відображає їх особистість та креативність.

Ваша презентація повинна бути повною і відображатися на вашій головній сторінці та/або в розділі «Про нас». І зовсім не важливо, чи ви пара, яка працює пліч-о-пліч у своїй вітальні або ж підприємці в четвертому поколінні, що передають свій бізнес своїм дітям. Або ви працюєте з віддаленого сайту в прибережних районах. Усе це може мати унікальні точки впливу на продажі для клієнтів.
Ваші клієнти хочуть бачити вашу особливість, ваш характер, а наскільки ви захопите клієнтів залежить від вашої галузі та як ви себе покажете.

Щодо планування розробки сайту для малого бізнесу

Ось десять найважливіших речей, які, на думку експертів, хочуть знати клієнти – відвідувачі вашого веб-сайту.

1. Наскільки Ваш бізнес є унікальним?

Тут Вам слід відповісти на питання «Хто Ви?», при цьому настільки цікаво, оригінально та переконливо (та правдиво), наскільки це тільки можливо! Ця відповідь повинна включати в себе складання керівних біографій, де обов’язково вказуєтся ваш досвід, багаторічний та різноманітний досвід, будь-які унікальні атрибути або деталі, які можуть відрізнити Вас від усіх інших.
Вам необхідно відповісти на головне питання, В чому унікальність Вашого бізнесу? Чому Ваші клієнти мають купувати саме у Вас?”

На багатьох бізнес-сайтах ця інформація відсутня, оскільки їх власники не продумали стратегію, яка необхідна, щоб зрозуміти це.

2. Чітке уявлення про те, що пропонує ваша компанія.

Неймовірно, скільки б сайтів ви не відвідали, ви не завжди розумієте, що пропонує та чи інша компанія. Встановіть пріоритет на вашій головній сторінці, щоб надати принаймні загальне уявлення про вашу продукцію та / або послуги, а також посилання на специфіку на сторінці продуктів.

Більшість компаній, які орієнтовані на продаж послуг стурбовані тим, що через високу конкуренцію, розкривають занадто багато інформації про свої пропозиції. Деякі навіть вважають, що у потенційних клієнтів не буде причин з ними зв’язуватися за допомогою телефону, якщо вони отримають всю необхідну інформацію з веб-сайту. Існує певний баланс, який вам необхідно досягти, надаючи потенційному клієнту достатньо інформації, щоб прийняти рішення щодо покупки. Зазвичай споживачі не звертаються в компанію за відсутньою інформацією про продукт, вони просто переходять до конкурентів.

3. Контактна інформація, включаючи номер телефону та фізичне місце розташування

Можливо, на перший погляд це може здатися легкою справою, але більшість компаній навмисно розпливчаті відносно свого місцезнаходження. Деякі надають перевагу роботі виключно через Інтернет та не бачать жодної необхідності публікувати свою адресу чи номер телефону. Інші ж працюють вдома або турбуются, що зазначення адреси чи рідного міста може якось негативно вплинути на їх роботу.

Однак зазначення адреси та телефону- це один з невеликих способів заслужити довіру зі сторони споживача. Номер телефону, адреса вулиці и навіть, фотографії мають досить велике значення для зміцнення довіри. Показ фізичного місцезнаходження, навіть того, яке ніхто і ніколи не відвідає, втішує клієнта тим, що Ваш бізнес являєтся реальним та законним. Вкажіть номер, який співпадає з цим місцезнаходженням, а не просто номер 0800.

4. Перевірка третьою стороною

Тобто відгуки клієнтів, списки клієнтів, тематичні дослідження, нагороди та визнання, які ви отримали, позитивні вирізки новин тощо. Потенційні клієнти дійсно хочуть знати, з ким ви ведете бізнес, і що Ваші поточні клієнти мають сказати про свій досвід роботи з Вами. Саме такі речі створюють основу довіри.
Списки клієнтів особливо важливі, якщо ваші клієнти – це підприємства. Якщо у вас є деякі великі клієнти, потенційні клієнти люблять це бачити. Але переконайтеся, що ви отримуєте схвалення від тих, кого ви називаєте клієнтами. 
Також присутність на сайтах соціальних мереж та блогів, особливо тих, які обслуговують вашу галузь, є все більш популярною формою перевірки серед клієнтів.

5. Можливість залишати відгуки

Заохочуйте відгуки про свої продукти та послуги, про ваш процес замовлення та ваш сайт в цілому, надаючи механізм зворотного зв’язку – форми зворотного зв’язку або електронні листи. Не кожен малий бізнес хоче надавати таку можливість, але в деяких випадках це через обмеженність ресурсів. Ви хочете побачити як та який зворотній зв’язок вас слід збирати, тому вам слід обдумати пропозицію якогось стимула чи винагороди( для клієнта). Ви можете знайти декілька цікавих історій на вашому сайті чи в вашому блозі.

6. Secure Socket Layer (SSL)

SSL – це система шифрування, яка допомагає захистити конфіденційність даних, якими обмінюються клієнт та веб-сайт. Якщо у вас є сайт електронної комерції, який отримує інформацію про кредитну картку, клієнти хочуть знати, що їх конфіденційні дані зашифровані. Отримайте SSL, якщо у вас його немає. Якщо ви це зробите, повідомте клієнтам про це та про будь-які інші запобіжні заходи, які ви активно використовуєте.

7. Зручність використання та навігації

Якщо люди не можуть знайти необхідний товар чи послугу, вони не зможуть придбати його. Рекомендуємо зберігати сайти чіткими, чистим та легким для навігації, а також власникам сайтів вивчати трафік і моделі використання, щоб налаштувати свої сайти на основі того, чому приходять відвідувачі. Можливість легкого пошуку на сайті дуже важлива, підприємства повинні вивчати свої пошукові дані, щоб дізнатись, чи є тенденції та що робити в першу чергу.

8. Керівництво щодо ваших процесів.

Поясніть покупцям крок за кроком такі важливі речі як, «Як зробити замовлення», куди йти та що робити, якщо станется щось незвичайне. Клієнти також хочуть знати ваші витрати та процедури доставки та як вони можуть отримувати інформацію щодо стану замовлень. (Не перераховуйте ваші витрати та процедури доставки після того, як люди введуть данні своєї кредитної картки). Та останнє, але не менш важливе, клієнти хочуть знати як ви обробляєте скарги та проблеми, процедури повернення та чи є в Вас гарантія повернення грошей.
Ваші процеси можна описати на сторінці поширених запитань (FAQ) або окремих сторінках “Як зробити замовлення”, Доставка”.  Обов’язково вкажіть, як клієнти можуть зв’язатися з Вашою компанією з питань виконання заявок та для отримання додаткової інформації.

9. Чіткий заклик до дії.

Клієнти хочуть бачити знаки чи кнопки, які провокують їх до дії. Це може бути кнопка «Купити зараз» чи «Підписатися на нашу розсилку» або «Тисни тут для отримання додаткової інформації». Але більшіть сайтів малого бізнесу не надають заклики до дії або ж не надають їх достатньо чітко. Якщо в вас є полонена аудиторія, саме час її захопити!

10. Спеціальні пропозиції та персоналізація

Малий бізнес може персоналізувати продаж зі спеціальною пропозицією або купоном. Це може бути навіть просто рукописна подяка, бесплатні послуги по упаковці подарунків чи спеціальна пропозиція для повторної співпраці. Індивідуальний підхід – дотик до клієнта, це саме те, що можуть зробити малі підприємсва та чого не можуть зробити більшість великих компаній.